logo


Home Napisano o Darowskim Żona Jana Darowskiego odwiedziła Racibórz
Żona Jana Darowskiego odwiedziła Racibórz

W pierwszą rocznicę śmierci poety Jana Darowskiego przyjechała z Londynu do Polski żona Barbara, aby odwiedzić grób męża w jego rodzinnym Brzeziu nad Odrą.

W czasie krótkiego pobytu w Raciborzu odwiedziła siedzibę Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej, gdzie kilka miesięcy temu zorganizowano wieczornicę poezji Jana Darowskiego.
W spotkaniu zainicjowanym przez Małgorzatę Rother - Burek uczestniczyła też siostra poety Łucja Bugdol oraz jego serdeczny przyjaciel z lat dzieciństwa i młodości Józef Myśliwiec. Rolę gospodarzy Towarzystwa pełniły Wanda Pietera i Grażyna Płonka.
1

2

Barbara Darowska wysłuchała relacji z wieczornicy oraz spotkania w siedzibie portalu raciborz.com.pl z prof. Florianem Śmieją z Toronto (przyjacielem J. Darowskiego). Wspomnienia Józefa Myśliwca i Łucji Bugdol przybliżyły niektóre fakty z życia poety.

Pani Barbara Darowska nie ukrywała swego wzruszenia. Opuszczała siedzibę Towarzystwa z przekonaniem, że poezja jej męża na Ziemi Raciborskiej będzie odkrywana i upowszechniana a niewątpliwe zasługi w tym zakresie będą należały do współczesnej brzeskiej siłaczki Małgorzaty Rother – Burek.

3

4

Pani Barbara przekazała Towarzystwu dwa tomiki poezji Jana Darowskiego wydane w Londynie pt. „Drzewo Sprzeczki” (1969) i „Niespodziewane żywoty” (1990)


Grażyna Płonka

/źródło: Raciborski Portal Internetowy: raciborz.com.pl/

 

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, what is dns alias. Valid XHTML and CSS.